Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 17 d.


Komentarai
Ar Lietuva turi ES viziją?
Kokios ES nori Lietuva? Šis klausimas tikrai nėra retorinis. Kaip tik pastaruoju metu visoje Europoje itin aktyviai diskutuojama dėl ES ateities pasitraukus Jungtinei Karalystei ir apskritai naujo, veiksmingesnio Bendrijos veikimo modelio.
Komentarai
Pavojai, gresiantys NVO
Tinkamoje teisinėje ir politinėje aplinkoje veikiančios nevyriausybinės organizacijos (NVO) stiprina demokratijos pamatus, stebi valdžios įstaigų veiksmus, reaguoja į pažeidimus.
The Economist
Ši moteris – didžiųjų technologijų įmonių baubas
Margrethe Vestager kovoja dėl vartotojų ar dėl politinės karjeros?
Verslas
Danija nenori „Nord Stream 2“ savo vandenyse, todėl „Gazprom“ keis kryptį
„Gazprom“ gali tekti keisti „Nord Stream 2“ dujotiekio maršrutą. Lapkričio mėnesį Danijos parlamentas turėtų priimti įstatymą, draudžiantį tarptautinius projektus šalies teritoriniuose vandenyse, keliančius grėsmę nacionaliniam saugumui.
Aktualijos
Laikas diskusijoms: ES lėšos po 2020-ųjų
Europos Komisija paskelbė 7-ąją sanglaudos ataskaitą, kurioje apžvelgiama Europos Sąjungos regionų padėtis, naudojant sanglaudos lėšas krizės metais įgyta patirtis ir sanglaudos politikos po 2020 m. pagrindas.
Aktualijos
Šeši „Brexit“ skoniai
ES siūlo kelis meniu – nuo norvegiško iki turkiško. Bet à la carte varianto nėra.
Verslas
Patvirtinta: Lietuvoje parduodamų užsienietiškų produktų kokybė yra prastesnė
Maisto ir veterinarijos tarnybos atliktas Lietuvoje ir Vokietijoje parduodamų tų pačių produktų sudėties tyrimas atskleidė, kad skyrėsi 23-jų iš 33-jų produktų receptūra. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas sakė, kad Lietuva sieks tarptautinių kompanijų produktų gamybos receptūrų suvienodinimo.
Verslas
EK ragina nepalikti elektromobilių baterijų gamybos JAV ir Kinijai
Elektromobilių baterijų gamyba yra per svarbi sritis, kad Europa galėtų ją ignoruoti, pirmadienį pažymėjo Europos Komisijos vicepirmininkas ir energetikos komisaras Marošas Ševčovičius. Duodamas interviu Vokietijos laikraščiui „Sueddeutsche Zeitung“ jis perspėjo, kad regionas jas privalo pradėti gaminti pats, kitaip atsiliks nuo Jungtinių Valstijų ir Kinijos.
Verslas
Europos Sąjunga rimtai ėmėsi „maisto apartheido“ problemos, sako V. Andriukaitis
Siekiant išvengti skirtingų standartų to paties ženklo maisto produktams Rytuose ir Vakaruose, Europos Komisija nustatys vienodą maisto kokybės vertinimo metodologiją. Tą žada už sveikatą ir maisto saugą atsakingas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.
Aktualijos
Po „Brexit“ priešininkų mitingų – valdžios atsakas
Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) gali padėti jai tapti geriausia pasaulio šalimi, turinčia aukščiausius gyvenimo lygio standartus, klestinčias naujausias technologijas, gerokai sumažintus mokesčius ir atsikračiusia daugelio dabartinių problemų, pareiškė šalies diplomatijos vadovas Borisas Johnsonas.
Verslas
Europos Sąjunga sieks reformuoti skaitmeninių įmonių apmokestinimą
Europos Sąjungos (ES) finansų ministrai rengiasi svarstyti pasiūlymą pakeisti taisykles, kad technologijų milžinams, kaip antai „Google“ ar „Facebook“, Europoje tektų
Aktualijos
Paaiškinti nacionalizmą
Pastaruoju metu naujienos iš Vengrijos – gana kontroversiškos. Centrinio Europos universiteto dėstytojas Szabolcsas Pogonyi mano, kad tam įtaką daro besikeičianti „laisvės“ sąvoka, ES integracijos procesai ir visuomenės reakcija į globalizaciją. Interviu IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pasakojo, kaip kadaise nurašytas nacionalizmas šiandien daro poveikį nacionalinei politikai Vengrijoje ir visame pasaulyje.
ŽYMA
EUROPOS SĄJUNGA